Gips Group


Enver Hamiti  ing.dip.ndert.
I lindur me 15.01.1965, jeton dhe vepron nė Prishtinė, Kosovė, i diplomuar nė Fakultetin e Ndėrtimtarisė dhe Arkitektures, nė Prishtinė.

Qė nga viti 1990-1997 i punėsuar si pėrfaqesuės i firmės ,,Radika’’-Diber,Maqedonia pėr territorin e Kosovės dhe Sanxhakut.

Nga viti 1997-2004 i punėsuar si pėrfaqesuesi i parė pėr Kosovė i firmės Knauf Radika.
Nga viti 2005 pėrfaqėsoi firmen Lafarge Gips - divizioni pėr prodhimin e pllakave tė gipsit pėr Kosovė, Shqipėri dhe Maqedoni me zyre qėndrore nė Prishtinė.

Lafarge Gips

Byrotė Projektuese

Investitorėt

Grupet punuese

 
Design by:
KOSOFT Studio